Cameo OPUS X Profile i F4 FC oświetliły ceremonię wręczenia Niemieckiej Nagrody Ochrony Środowiska 2021

Cameo OPUS X Profile i F4 FC oświetliły ceremonię wręczenia Niemieckiej Nagrody Ochrony Środowiska 2021

22 listopada 2021, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

W dniu 10 października w centrum naukowo-kongresowym Darmstadtium w Darmstadt odbyło się uroczyste wręczenie Niemieckiej Nagrody Ochrony Środowiska 2021 – z uwagi na pandemię w ramach imprezy hybrydowej z ograniczoną publicznością i transmisją na żywo.

Jak w poprzednich latach, również w 2021 roku za obsługę techniczną wydarzenia odpowiadała firma L&S GmbH & Co KG Sicherheits Veranstaltungs und Messetechnik jako generalny wykonawca i po raz pierwszy postawiła na reflektory OPUS X Profile i F4 FC marki Cameo.

 

[img:1]

 

Cała impreza jest ekologiczna. Nie generujemy odpadów, a dodatkowo opracowaliśmy konstrukcje sceniczne, które można w pełni wykorzystać ponownie. To samo dotyczy energooszczędnej ściany LED i oświetlenia.

Tobias Berghaus - Wspólnik zarządzający w firmie L&S

 

W związku z tym L&S i projektant oświetlenia Christian „Rocketchris” Glatthor zrezygnowali z wszelkich lamp halogenowych na sali.

 

W tym roku zrezygnowaliśmy dodatkowo ze statycznego światła białego w obszarze oświetlenia sceny. Stosujemy tam wyłącznie oświetlenie ruchome, tzw. movinglights.

Christian „Rocketchris” Glatthor - Projektant oświetlenia

 

[img:2]

 

Zadanie to przejęły ruchome głowice OPUS X Profile marki Cameo, stosowane do oświetlenia białego kamery w poszczególnych pozycjach sceny oraz jako oświetlenie efektowe. Ponadto 16 reflektorów F4 FC RGBW LED z soczewką Fresnela marki Cameo zapewniło ciepłe i miękkie oświetlenie (4000 K) pierwszych rzędów publiczności, w których zasiedli laureaci, prezydent Niemiec i członkowie niemieckiej Federalnej Fundacji Ochrony Środowiska (DBU).

Największym wyzwaniem w zakresie oświetlenia imprez telewizyjnych lub hybrydowych jest zagwarantowanie zadowolenia publiczności obecnej na sali oraz tej, która widzi obraz z kamer. Dla Christiana Glatthora istotną zaletą wielostopniowych soczewek LED, takich jak te zastosowane w modelu F4 FC, jest nieskomplikowana regulacja intensywności.

 

[img:4]

 

W przypadku reflektora halogenowego światło podczas ściemniania staje się coraz bardziej czerwone – co nie ma miejsca w przypadku diody LED. Tutaj mogę w łatwy sposób z dużą dokładnością wyregulować temperaturę barwy.

Christian „Rocketchris” Glatthor - Projektant oświetlenia
 

 

Niemiecka Nagroda Ochrony Środowiska

Niemiecka Nagroda Ochrony Środowiska wynosi 500 000 euro i jest przyznawana osobom, których innowacyjne produkty i ulepszenia techniczne, wyniki badań lub osiągnięcia życiowe wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju. W tym roku prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, przyznał nagrodę prof. dr Katrin Böhning-Gaese za jej najnowsze badania dotyczące różnorodności biologicznej oraz jej znaczenia dla ludzi i planety, a także prof. dr dr h. c. Hansowi Joostenowi, który od dziesięcioleci zajmuje się badaniami nad znaczeniem torfowisk dla ochrony klimatu.

 

 Zobacz także

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz